Субота, 18.05.2024
Все про все



Хочу заказать чертеж или деталь в Компас 3D.




Группа ВК
Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Рідна мова [75]
ТКМ [2]
Історія України [65]
Для загального розвитку [1]
Українська література [7]
Хімія [50]
Всесвітня історія [55]
Географія [25]
Алгебра [47]
Біологія [35]
Геометрія [18]
Фізика [56]
Англійська мова [10]
Астрономія [1]
Природознавство [29]
Зарубіжна література [5]
Екологія [6]
Культурологія [2]
Основи обробки матеріалів різанням [1]
Матеріалознавство [7]
Вміст сайту
Коментарі: 28
Форум: 2/2
Фото: 109
Блог: 69
Новини: 9
Файли: 18
Тексти: 664
Сайти: 2
Дошка оголошень: 9
Відео: 14
Гостьова книга: 10
Теги
c++ (10)
nod 32 (4)
Заробіток
//wmlink.ru/index.php?ref=240844
Головна » Статті » Навчання » Природознавство

Поділися матеріалом в соц. мережах
Якщо вам не важко, можете прийняти участь в цьому опитуванні =)
Найкращий день тижня
Всего ответов: 565
Місяць – природний супутник Землі

Місяць – природний супутник Землі

Місяць – природний супутник Землі, єдине велике небесне тіло, що обертається навколо нашої планети. Приблизно 400 років тому Галілео Галілей, спостерігаючи за нашим супутником в телескоп, отримав перші відомості про Місяць.

Відстань від Землі до Місяця приблизно дорівнює 380 тис. км. Діаметр Місяця в 4 рази менший за діаметр Землі. Маса Місяця у 81 раз менша за масу Землі. Ніч і день на Місяці тривають приблизно 15 земних діб. Тобто, порівняно з добою на Землі, доба на Місяці дорівнює 720 годин.

Місяць не випромінює світла, але сонячні промені відбиваються від його поверхні, ніби від дзеркала. Тому Місяць світить відбитим світлом Сонця.

Періоди обертання навколо Землі та навколо своєї осі в Місяця майже збігаються. Тому він завжди обернений до Землі одним боком, а інший із Землі побачити не можливо.

На Місяця відсутня атмосфера (повітряна оболонка). Молекули газів легко долають її мале тяжіння. Через відсутність атмосфери перепад температур на Місяці дуже великий: від +130 °С на освітленій Сонцем поверхні до –170 °С на протилежній, затемненій.

З цієї ж причини на Місяці не чути звуків та не буває вітру. Сонячні промені не розсіюються в атмосфері, як це відбувається на Землі. Тому небо над Місяцем чорне, і навіть удень над частиною його поверхні, освітленою Сонцем, видні зірки.

Місяць, як і Земля, притягують усі предмети, які знаходяться на поверхні. Проте тяжіння Місяця приблизно в 6 разів слабкіше, ніж тяжіння Землі.

Поверхня Місяця неоднорідна. На ній виділяються моря – рівнини без води (якої на Місяці немає). Вони вулканічного походження, покриті лавою, що вилилась із надр супутника. Ці ділянки місячної поверхні виглядають як темні плями. Поверхня Місяця вкрита також великими круглими западинами – кратерами, діаметр яких сягає до 500 км, є невисокі гори та западини.

З Землі ми бачимо зміни форми Місяця: від повного кола до маленького серпа. Це фази Місяця. Місячні фази повторюються через кожні 28 діб. Коли ми бачимо освітленим увесь обернений до Землі бік нашого природного супутника, говоримо про повний Місяць, або повню. Якщо освітлено половину оберненого до нас боку Місяця, то наступають фази першої або останньої чвертей. Коли Місяць обернений до Землі неосвітленим боком, цей стан називають молодиком, або новим місяцем. Місяць у деяких фазах нагадує блискучий серп. За 28 діб Місяць здійснює один оберт навколо Землі.

Діаметр Сонця в 400 разів більший за діаметр Місяця, проте Місяць у 400 разів ближчий до нас, ніж Сонце. Тому Сонце і Місяць видаються людям майже однакових розмірів.

Коли центри Землі, Місяця й Сонця опиняються на одній прямій лінії і Місяць знаходиться між Землею й Сонцем і частково чи повністю закриває від нас сонячний диск, настає повне або часткове сонячне затемнення.

Коли Земля опиняється на одній прямій між Сонцем і Місяцем, тінь від Землі падає на Місяць, тоді настає місячне затемнення. За один рік буває три місячних затемнення.

Категорія: Природознавство | Додав: DEN-SHP (15.08.2013)
Переглядів: 7647 | Теги: Природознавство | Рейтинг: 4.5/6
Поділися матеріалом в соц. мережах
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Реклама
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Проверка тиц pr счетчик посещений Яндекс.Метрика
Copyright DEN-SHP © 2024
Безкоштовний конструктор сайтів - uCozЯндекс.Метрика