Субота, 11.01.2025
Все про все



Хочу заказать чертеж или деталь в Компас 3D.




Группа ВК
Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Рідна мова [75]
ТКМ [2]
Історія України [65]
Для загального розвитку [1]
Українська література [7]
Хімія [50]
Всесвітня історія [55]
Географія [25]
Алгебра [47]
Біологія [35]
Геометрія [18]
Фізика [56]
Англійська мова [10]
Астрономія [1]
Природознавство [29]
Зарубіжна література [5]
Екологія [6]
Культурологія [2]
Основи обробки матеріалів різанням [1]
Матеріалознавство [7]
Вміст сайту
Коментарі: 28
Форум: 2/2
Фото: 109
Блог: 69
Новини: 9
Файли: 18
Тексти: 664
Сайти: 2
Дошка оголошень: 9
Відео: 14
Гостьова книга: 10
Теги
c++ (10)
nod 32 (4)
Заробіток
//wmlink.ru/index.php?ref=240844
Головна » Статті » Навчання » Основи обробки матеріалів різанням

Поділися матеріалом в соц. мережах
Якщо вам не важко, можете прийняти участь в цьому опитуванні =)
Ви любите спорт ?
Всего ответов: 390
Основи обробки матеріалів різанням ( Основні терміни)

Обробка [1]  - дія, спрямована на зміну властивостей предмета праці (заготовки) при виконанні технологічного процесу.

Примітка. До властивостей оброблюваного предмета праці або його поверхонь відносяться розміри, форма, твердість, шорсткість і ін.

Заготовка  (рис. 1) - предмет праці, з якого зміною форми, розмірів, властивостей поверхні і (або) матеріалу виготовляють деталь.

У залежності від виду застосовуваної енергії для впливу на заготовку вона може бути механічною, термічною, хімічною, електричною й ін. Механічна обробка  - обробка тиском або різанням. Обробка різанням (cutting) - обробка, що полягає в утворенні нових поверхонь відділенням поверхневих шарів матеріалу з утворенням стружки.

Стружка ) - деформований і відділений у результаті обробки різанням поверхневий шар матеріалу заготовки (рис. 1).

Обробка різанням характеризується вилученням із заготовки припуску, тобто шару матеріалу, що знімається різальним інструментом, з метою досягнення заданих властивостей обробленої поверхні. До властивостей обробленої поверхні крім форми і розмірів відносяться: її точність, шорсткість, фізико-хіміко-механічний стан, наприклад, твердість і т.п.

Примітка. Частина припуску, що знімається з заготовки при виконанні технологічної операції за один прохід інструменту, називається глибиною різання t. 

 Лезова обробка - обробка різанням, здійснювана лезовим інструментом. До неї відносяться: точіння - обточування, розточування, підрізання, відрізання й ін.; стругання, довбання, зубостругання, зубодовбання; осьова обробка - свердління, розсвердлювання, зенкування, розвертання й ін.; фрезерування - периферійне  (циліндричне), торцеве, зубофрезерування й ін.; протягання (внутрішнє і зовнішнє), шевінгування та ін.

Точіння - лезова обробка з обертальним головним рухом різання і можливістю зміни радіуса його траєкторії. Наприклад, обточування  – точіння зовнішньої поверхні з рухом подачі уздовж утворюючої лінії обробленої поверхні (рис.2,а).

Примітки. Утворююча лінія – пряма або крива лінія, яка при своєму русі по деякій лінії створює поверхню.

 

 

РІЗАЛЬНИЙ ІНСТРУМЕНТ І ЙОГО ЗАГАЛЬНІ КОСТРУКТИВНІ ЕЛЕМЕНТИ. ВИДИ ІНСТРУМЕНТІВ  [4]

 

Різальний інструмент  – інструмент для обробки різанням. Різальний інструмент складається з корпусу, кріпильної і робочої частин.

Корпус різального інструменту – частина різального інструменту, яка несе на собі всі його елементи.

Кріпильна частина різального інструменту– частина різального інструменту, яка призначена для його установки і (або) кріплення в технологічному устаткуванні або пристосуванні.

Робоча частина різального інструменту – частина різального інструменту, яка утримує леза і вигладжувателі (при їхній наявності).

Лезо інструмента   – клинчастий елемент різального інструменту, для проникнення в матеріал заготовки і відділення стружки (рис.1).

 

Різець (рис. 7,а) - однолезовий інструмент для обробки з поступальним або обертальним головним рухом різання і можливістю руху подачі в будь-якому напрямку. Деякі різці, наприклад, відрізний (див. рис.5,г), призначаються для обробки з рухом подачі в одному напрямку, однак не виключають можливості руху подачі, наприклад, переривчастої в іншому напрямку.

Головний рух різання Dr (головний рух)  - прямолінійний поступальний або обертальний рух заготовки або різального інструменту що відбувається з найбільшою швидкістю в процесі різання.

Примітка. Головний рух різання може входити до складу складного формотворного руху, наприклад при точінні різі, хонінгуванні, суперфінішуванні (див. рис. 6, б,в).

Швидкість головного руху різання v  - швидкість розглянутої точки різальної кромки або заготовки в головному русі.

Рух подачі Ds  - прямолінійний або обертальний рух різального інструменту або заготовки, швидкість якого менше швидкості головного руху різання, призначений для того, щоб розповсюдити відділення зрізуваного шару матеріалу на всю оброблювану поверхню.

                            

1 - напрямок швидкості результуючого руху різання; 2 - напрямок швидкості головного руху різання; 3, 9 - напрямок швидкості руху подачі; 4 - робоча площина; 5 - інструмент; 6 – заготовка; 7 – оброблювана поверхня; 8 – оброблена поверхня; 1-3 - рухи розглянутої точки леза інструменту; 9 - рух розглянутої точки заготовки.

Рух подачі може бути безперервним (точіння, свердління й ін.) або переривчастим. Переривчастий рух подачі може відбуватися в перервах процесу різання, наприклад, при струганні. У залежності від напрямку руху розрізняють наступні рухи подачі: подовжнє (рис.2, а,б) або поперечне (рис.2,в,г). Можна здійснювати одночасний рух подачі в подовжньому і поперечному напрямку. Наприклад, при такому комбінованому русі можна сформувати при точінні конічну або фасонну поверхні (див. рис.28,а).

Швидкість руху подачі vs - швидкість розглянутої точки різальної кромки або заготовки в русі подачі.

Подача S  - відношення відстані, пройденої розглянутою точкою різальної кромки або заготовки уздовж траєкторії цієї точки в русі подачі, до відповідного числа циклів або визначених часток циклу іншого руху під час різання.

Розрізняють подачі:

-  подача на оберт So (S) (мм/об)  - подача, що відповідає одному обертові заготовки або інструменту (рис. 10,а);

-  подача на зуб Sz (мм/зуб)  - подача, яка відповідає поворотові інструменту або заготовки на один кутовий крок dф зубів різального інструменту, наприклад, фрези (рис. 10,б). При цьому Sо= Sz×z, де  z -число зубів різального інструменту;

- подача на хід SХ (мм/хід) - подача, що відповідає одному ходу інструменту або заготовки. Наприклад, при шліфуванні подачу в поперечному напрямку Ds (див. рис. 6,а) можна здійснювати як на хід, так і на подвійний хід іншого (подовжнього) руху подачі Ds;

-  подача на подвійний хід S(мм/подв. хід) - подача, що відповідає одному подвійному ходові заготовки або інструменту. Подачу на хід або подвійний хід приймають при струганні (рис. 10,в), довбанні і деяких інших видах обробки.

 

Поверхня різання R  - поверхня на заготівці, утворена різальною кромкою у результуючому русі. Наприклад, при точінні з подовжньою подачею та свердлінні - гвинтова поверхня 

 

Оброблювана поверхня [1]- поверхня, що підлягає впливові в процесі обробки, тобто поверхня, що частково або цілком видаляється з заготовки (рис.9).

Оброблена поверхня - це поверхня, утворена після впливу в процесі обробки, тобто поверхня, утворена на заготівці в результаті обробки після зняття стружки

 

Режим різання - сукупність значень швидкості різання v (при обертальному головному русі різання додатково - частоти обертання заготовки або інструменту n, об/хв), подачі S (точіння, свердління та ін.) або швидкості руху подачі vs (фрезерування) і глибини різання t.

Примітки.

1. При обертальному головному русі різання швидкість різання можна підрахувати по формулі , м/хв.

2. Швидкість руху подачі при обертальному головному русі різання vs = S×n (мм/хв.), де S = Sо (мм/об). При фрезеруванні vs = Sо×n= Sz × z×n, де Sz – подача на зуб (мм/зуб),  z – число зубів фрези. У технічній літературі швидкість руху подачі часто називають хвилинною подачею і позначають Sхв.


Задня поверхня Aa - поверхня інструмента, що контактує в процесі різання з поверхнями заготовки.

Різальна кромка K - кромка леза інструмента, утворена перетинанням передньої і задньої поверхонь леза.

Головна різальна кромка К (різальна кромка) - частина різальної кромки, яка формує більшу сторону перетину зрізуваного шару (див. рис. 1).

Допоміжна різальна кромка К' - частина різальної кромки, яка формує меншу сторону перетину зрізуваного шару (див. рис. 1).

Головна задня поверхня Aa (задня поверхня) - задня поверхня леза інструменту, що примикає до головної різальної кромки.

Примітка. Головна задня поверхня Aa контактує в процесі різання з поверхнею різання Rr.

Допоміжна задня поверхня  - задня поверхня леза інструменту, що примикає до допоміжної різальної кромки.

Примітка. Допоміжна задня поверхня   контактує в процесі різання з обробленою поверхнею

Категорія: Основи обробки матеріалів різанням | Додав: DEN-SHP (04.09.2013)
Переглядів: 2015 | Теги: Терміни | Рейтинг: 0.0/0
Поділися матеріалом в соц. мережах
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Реклама
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Проверка тиц pr счетчик посещений Яндекс.Метрика
Copyright DEN-SHP © 2025
Безкоштовний конструктор сайтів - uCozЯндекс.Метрика