Четвер, 21.11.2024
Все про все



Хочу заказать чертеж или деталь в Компас 3D.




Группа ВК
Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Рідна мова [75]
ТКМ [2]
Історія України [65]
Для загального розвитку [1]
Українська література [7]
Хімія [50]
Всесвітня історія [55]
Географія [25]
Алгебра [47]
Біологія [35]
Геометрія [18]
Фізика [56]
Англійська мова [10]
Астрономія [1]
Природознавство [29]
Зарубіжна література [5]
Екологія [6]
Культурологія [2]
Основи обробки матеріалів різанням [1]
Матеріалознавство [7]
Вміст сайту
Коментарі: 28
Форум: 2/2
Фото: 109
Блог: 69
Новини: 9
Файли: 18
Тексти: 664
Сайти: 2
Дошка оголошень: 9
Відео: 14
Гостьова книга: 10
Теги
c++ (10)
nod 32 (4)
Заробіток
//wmlink.ru/index.php?ref=240844
Головна » Статті » Навчання » Біологія

Поділися матеріалом в соц. мережах
Якщо вам не важко, можете прийняти участь в цьому опитуванні =)
ви би зайнялися сексом з незнайомою людиною, якби вона сама вам це запропонувала ?
Всего ответов: 561
Історичний розвиток органічного світу. Розвиток еволюційних поглядів

Історичний розвиток органічного світу

Розвиток еволюційних поглядів

Еволюція — це процес необоротних змін у будові та функціях живих істот протягом їхнього існування. Результатом еволюції є пристосованість організмів до умов довкілля. Закономірність цих процесів досліджує еволюційне вчення. Першою спробою пояснити історичний розвиток живої матерії була еволюційна гіпотеза Ж.-Б. Ламарка, розроблена на початку XIX сторіччя. За Ламарком, в основі еволюції лежить виникнення спадкових пристосувальних (адаптивних) змін під впливом умов довкілля та внутрішнє прагнення (ускладнення). Еволюція, за Ламарком, іде від простих форм організації до складних у вигляді послідовності певних щаблів ускладнення (градацій). Незважаючи на недосконалість з погляду сучасності, ідеї Ж.-Б. Ламарка були кроком уперед до розуміння процесів еволюції.

Наприкінці XVIII — у першій половині XIX сторіччя у біології було зроблено немало фундаментальних відкриттів: розроблено клітинну теорію; доведено подібність індивідуального розвитку різних видів; спростовано погляди на еволюцію як поступовий перехід від нижчих градацій до вищих; зроблені перші кроки до вивчення біогенного обміну речовин, фотосинтезу, фізіологічних процесів у тварин, закладено основи біохімії. Необхідність теоретичного осмислення цих даних зумовило створення еволюційної гіпотези Ч. Дарвіна.

Основні положення еволюційної гіпотези Чарльза Дарвіна. Автором наукової гіпотези еволюції є англійський учений Чарльз Дарвін (1809–1882). Основні положення своєї гіпотези він виклав у книзі «Походження видів шляхом природного добору, або збереження сприятливих порід у боротьбі за життя», опублікованій у 1859 році. Історичною заслугою Дарвіна є відкриття причин і рушійних сил еволюції.

За Дарвіном, еволюція полягає у безперервних пристосувальних (адаптаційних) змінах видів. Він вважав, що всі сучасні види є нащадками вимерлих предкових форм. Основними рушійними силами еволюції Ч. Дарвін називав спадкову мінливістьборотьбу за існування та природний добірСпадкова (за Дарвіном, невизначена) мінливість — це зміни, які виникають у кожному організмі індивідуально, незалежно від змін довкілля та передаються нащадкам. Від спадкової мінливості Дарвін відрізняв неспадкову (визначену) мінливість, яка проявляється у всіх особин виду однаково під дією певного чинника і зникає у нащадків, коли дія цього чинника припиняється (капуста в умовах нестачі вологи не утворює «голову»). Спадкова (визначена) мінливість не має пристосувального характеру (неадаптивна). Природний механізм, який забезпечує пристосування організмів до умов довкілля — боротьба за існування та природний добір.



Джерело: http://Майстер клас
Категорія: Біологія | Додав: DEN-SHP (19.10.2013)
Переглядів: 1145 | Теги: біологія | Рейтинг: 0.0/0
Поділися матеріалом в соц. мережах
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Реклама
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Проверка тиц pr счетчик посещений Яндекс.Метрика
Copyright DEN-SHP © 2024
Безкоштовний конструктор сайтів - uCozЯндекс.Метрика