Неділя, 19.05.2024
Все про все



Хочу заказать чертеж или деталь в Компас 3D.




Группа ВК
Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Рідна мова [75]
ТКМ [2]
Історія України [65]
Для загального розвитку [1]
Українська література [7]
Хімія [50]
Всесвітня історія [55]
Географія [25]
Алгебра [47]
Біологія [35]
Геометрія [18]
Фізика [56]
Англійська мова [10]
Астрономія [1]
Природознавство [29]
Зарубіжна література [5]
Екологія [6]
Культурологія [2]
Основи обробки матеріалів різанням [1]
Матеріалознавство [7]
Вміст сайту
Коментарі: 28
Форум: 2/2
Фото: 109
Блог: 69
Новини: 9
Файли: 18
Тексти: 664
Сайти: 2
Дошка оголошень: 9
Відео: 14
Гостьова книга: 10
Теги
c++ (10)
nod 32 (4)
Заробіток
//wmlink.ru/index.php?ref=240844
Головна » Статті » Навчання » Всесвітня історія

Поділися матеріалом в соц. мережах
Якщо вам не важко, можете прийняти участь в цьому опитуванні =)
Ви робили колись кунілінгус ? =)*
Всего ответов: 412
Література та мистецтво

Література та мистецтво

Основні тенденції розвитку художньої культури

У другій половині ХХ століття в літературі одним iз найпоширеніших напрямів залишається реалізм. Розвиваючись, реалізм збагачується новими відтінками й нюансами. Так, особливим явищем у літературі став «міфологічний реалізм». Крім реалістичного, у сучасній зарубіжній літературі існує модерністський напрям. Центральне місце в модернізмі цього періоду посідає екзистенціалізм. Різновидом французької модерністської прози 50-60-х років став неороман («антироман»), що на противагу класичному роману не має сюжетної або композиційної завершеності, утверджує замкнену на собі особистість. Бурхливі події в суспільному й політичному житті дали поштовх до розвитку детективної літератури, що у сучасному світі має чи не найбільшу читацьку аудиторію. В епоху бурхливого розвитку НТР широкого поширення набула наукова фантастика.

У післявоєнному образотворчому мистецтві з усіх різноманітних течій виділяються два основних: соціальний реалізм і модернізм. Мистецтво соціального реалізму знайшло прояв у двох основних формах: неореалізмі (демократичні держави Заходу) і соціалістичному реалізмі (країни соціалістичного табору). Ці напрями мали загальні риси, що полягали в соціальній спрямованості, але їх кардинально відрізняло ставлення до життя. Найбільш значним серед напрямів модернізму став абстракціонізм. Наприкінці 50 — початку 60-х років з’явилися нові стилі абстракціонізму: поп-арт (популярне мистецтво) й оп-арт (оптичне мистецтво). Відомим різновидом модернізму післявоєнних років став сюрреалізм. З 70-х років починається нова епоха у світовому мистецтві, що називається постмодернізмом. Ця течія виникла у США й набула поширення в інших країнах.

Для драматургії післявоєнного періоду також притаманна поява нових напрямів: «інтелектуальний театр», «театр абсурду» і т. д.

Основними напрямами в розвиткові архітектури після Другої світової війни стали: функціоналізм, органічна архітектура, постмодернізм, деконструктивізм, архітектура «високої технології» й ін.

Післявоєнний період став часом бурхливого розвитку кінематографа. Кіно стає наймасовішим видом мистецтва. У його розвиткові тісно переплітаються різні стилі й напрями, забарвлені національною самобутністю.

Для музики більшою мірою, ніж для інших видів мистецтва, характерний поділ на елітарну й масову. Поряд із класичною музикою широкий розвиток одержали й такі напрями, як джаз і мюзикл, поп-музика, рок-музика.

Спорт у XX столітті. Олімпійський рух

Фізична культура є частиною загальної культури людства. Умови життя людей, що змінилися під впливом НТР, викликають необхідність цілеспрямованого фізичного виховання. Перехід до цілеспрямованої організації фізкультури й спорту державними органами на Заході почався в 50-ті роки. В індустріальних країнах фізичне виховання частково фінансується державою, а також окремими корпораціями, підприємствами, спортивними клубами. У цих країнах велика увага приділяється будівництву стадіонів, туристичних баз, штучних ковзанок, басейнів. Окремі види спорту (плавання, гімнастика) включені до шкільної програми як обов’язкові.

У другій половині ХХ століття в рамках культурного співробітництва народів світу розширився міжнародний спортивний рух. Найавторитетнішими і найбільш представницькими серед міжнародних спортивних змагань стали Олімпійські ігри. Вони зародилися ще в Древній Греції й були відроджені в 1896 р. Девіз Олімпійського руху: «Швидше, вище, сильніше». Білий олімпійський прапор з п’ятьма переплетеними кільцями став символом єднання людей усіх континентів. Олімпійським рухом керує Міжнародний Олімпійський комітет (МОК). За останні роки Олімпійський рух став більш демократичним і масовим. Останні Олімпійські ігри відбулися в 2004 р. в Афінах.

Олімпійський рух натрапив на ті ж проблеми, що й спорт у цілому: вплив політичних факторів; професіоналізація й комерціалізація спорту; уживання спортсменами допінгу.



Джерело: http://Майстер клас
Категорія: Всесвітня історія | Додав: DEN-SHP (19.10.2013)
Переглядів: 1268 | Теги: Всесвітня історія | Рейтинг: 0.0/0
Поділися матеріалом в соц. мережах
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Реклама
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Проверка тиц pr счетчик посещений Яндекс.Метрика
Copyright DEN-SHP © 2024
Безкоштовний конструктор сайтів - uCozЯндекс.Метрика